Topidlo Arcotherm EC/S 85

SLEVA 7%
Záruka 2 roky
Dostupnost Na dotaz
Cena dopravy Zdarma

Parametry

Výrobce
Napětí
230 V
Hmotnost
96 kg
Elektrický příkon
1 140 W
Průtok vzduchu
4 300 m3/hod
Výkon topení
90,5 kW
Spotřeba paliva při 75% zatížení
9 l/hod
Barva
červená/černá
Palivo
Nafta / ELTO
Rozměry (d x š x v)
1650 x 720 x 590 mm
Regulace výkonu
Ano

Popis

Topidlo s nepřímým spalováním Arcotherm EC/S 85 je naftové topidlo bez podvozku a nádrže, které je určené pro zavěšení do prostoru. Tyto ohřívače se s výhodou používají v místech, kde je nelze umístit na podlaze. Palivo je přiváděno z externí nádrže. Závěsná topidla se používají v živočišné výrobě (např. drůbežárny), ve sklenících, ale i provozních nebo výrobních halách a pod.

Topidlo Arcotherm EC/S 85 spaluje naftu nebo extra-lehký topný olej (ELTO). Konstrukce topidel s nepřímým spalováním spočívá v dvojitém výměníku, diky kterému jsou spaliny hoření odváděny komínem mimo vytápěnou místnost. Proto se ohřívače s nepřímým spalováním mohou používat i v uzavřených prostorech a místnostech ve kterých se pohybují zvířata či lidé.

Naftové topidlo Arcotherm EC/S 85 je osazeno vysokotlakým čerpadlem Danfoss, díky tomu je palivo spalováno s velkou účinností a minimem spalin. Řídící jednotka prostřednictvím fotobuňky kontroluje kvalitu plamene, a společně s bezpečnostním termostatem hlídajícím přehřátí spalovací komory je schopna topidlo případně vypnout. Správné vychladnutí spalovací komory zajistí termostat na ventilátoru, který dobíhá i po vypnutí topidla tím se prodlužuje životnost komory.

Ovládání topidla Arcotherm EC/S 85 je manuální, ale může být také připojeno na zásuvkové spínací hodiny. Dále může být napojen prostorový termostat nebo vlhkoměr a topidlo se tak spíná automaticky dle nastavených hodnot - toto příslušenství není součástí, je třeba přiobjednat. Další možností je vybavení topidla palivovým filtrem s předehřevem, který umožní přísun paliva za chladného počasí. Na závěsná topidla Arcotherm je také možné napojit horkovzdušné trubice pro rozvedení teplého vzduchu přímo na konkrétní místo.

Související

Další zboží z kategorie

Diskuze

Okomentujte produkt
Napište slovy, kolik je 3+2

Eprofi obchody